Erina Morgensterna ”Nakts cirks”

18070037

Grāmatas apraksts no Goodreads:

“Cirks ierodas nepieteicies. Nav nekādu paziņojumu, nekādu afišu uz ziņojumu dēļiem vai reklāmu uz stabiem; nekādu reklāmu vai sludinājumu vietējās avīzēs. Cirks vienkārši ir ieradies tur, kur vēl vakar tā nebija.”

Laipni lūgti Le Cirque des Reves – Sapņu cirkā!
Naksnīgajās, melnbalti strīpotajās teltīs viesus gaida satricinoši unikāla pieredze – visu sajūtu svētki. Te var maldīties mākoņos, doties pastaigā pa krāšņo Ledus dārzu, izbrīnā raudzīties, kā tetovēta akrobāte sevi ieloka mazā stikla kastītē, un apreibt no gardajām kanēļa un karameles smaržām.
Tomēr ne visi šeit svin dzīves svētkus. Sīlijai un Marko cirks ir sacensību vieta. Noteikumi ir skarbi: uzvarētājs dzīvo, zaudētājs mirst. Un ko darīt, ja ceļā stājas mīlestība?

“Romāns “Nakts cirks” darīja mani laimīgu. Erina Morgensterna rotaļīgi un iztēles bagāti ir radījusi cirku, pēc kāda es vienmēr esmu ilgojusies. Tajā sastopami mīlestības skarti burvji sāncenši, pārgudri kaķēni, hipereleganti skaistuma paraugi un sarežģīti pulksteņi. Brīnišķīga grāmata!”
Odrija Nifenegere, grāmatas “Laika ceļotāja sieva” autore

Erina Morgenstreina (1978) ir rakstniece un multimediju māksliniece, kas visus savus darbus raksturo šādi: “ Tās visas ir pasakas – tā vai citādi.” Pašlaik viņa dzīvo Ņujorkā, Manhatanā.

No angļu valodas tulkojusi Lauma T. Lapa.

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Nopirku to.

Vērtējums: 5/5

Mana recenzija

Arī šī grāmata ar cirka tematiku nelika vilties. Galvenie varoņi, Sīlija un Marko, jau bērnībā vēl pirms paša cirka, kas kļūs par abu spēles laukumu, tiek iesaistīti sacensībā būtībā starp abu skolotājiem caur viņiem. Cirks ir atšķirīgs no citiem, tas savus apmeklētājus uzņem no saulrieta līdz saulrietam + atklāšanas naktī cirka darbiniecei dzimst neparasti dvīņi.

Autores radītā atmosfēra ir vienkārši burvīga, un iesaistītā maģija ir ticama. Cirkam ar Frīdriha Tīsena gādību rodas uzticīga fanu bāze, un daļa tam cenšas sekot līdzi, lai gan tas nebūt nav viegli, jo oficiālas cirka pārvietošanās grafika nav.

Ļoti patika vairāku sižetu norise, viens no tiem tādā kā nākotnē, līdz kuram beigās nokļūst pamata stāsts. Tajā būtiska nozīme, īpaši beigās, ir Beilijam un arī dvīņiem. Beilijs nemaz neapjauš kā izmainīsies paša dzīve pēc pirmās saskarsmes ar cirku. Ar viņu notiekošais brīžiem interesēja pat vairāk nekā ar Sīliju un Marko.

Beigās viss atrisinās pozitīvi gan pašam cirkam, gan, manuprāt, arī Marko un Sīlijai, un Beilijam. Ir arī citi lieliski, neparasti un savā veidā komplicēti tēli, kurus labāk neuzskaitīšu un ļaušu atklāt pašiem, kam dotas savas nodaļiņas.

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.