Robert C. O’Brien ”Z for Zachariah”

25473

Grāmatas apraksts no Goodreads:

Is anyone out there?

Ann Burden is sixteen years old and completely alone. The world as she once knew it is gone, ravaged by a nuclear war that has taken everyone from her. For the past year, she has lived in a remote valley with no evidence of any other survivors.

But the smoke from a distant campfire shatters Ann’s solitude. Someone else is still alive and making his way toward the valley. Who is this man? What does he want? Can he be trusted? Both excited and terrified, Ann soon realizes there may be worse things than being the last person on Earth.

Mana recenzija

Pēc atomkara agrāk pavasarī. -> Anna paliek viena pēc tam, kad visa pārējā ģimene un arī kaimiņi aizbrauca meklēt citus izdzīvojušos, bet neatgriežas, un visticamāk miruši. Viņa ilgojas pēc sabiedrības, bet vēl nezin, ka labāk nebūtu tā vēlējusies, jo alternatīva izrādās makten riebīgāka. Anna, dzīvodama laukos, spēj par sevi parūp

Uzrodas Džons(John R. Loomis) un Anna vispirms no viņa slēpjas, bet vēlāk atklāj sevi, jo viņš par spīti iepriekšējai piesardzībai pieļauj kļūdu un smagi saindējas. Līdz ielejai, kur dzīvo Anna ticis, pateicoties tērpam, kas aizsargā no radiācijas + vēl citi instrumenti izdzīvošanai. Anna, labu gribēdama, sāk viņu aprūpēt un izglābj dzīvību. Bet Annas nākotnes plāni un cerības tiek sagrautas. Tā vietā, lai pateiktos, Džons sāk izturēties arvien agresīvāk, lai gan sākumā vēl nešķiet, ka viss tā izvērtīsies un pat kopējā sadzīves situācija uzlabojas. Labākais, ka Džons pirms tam ir nogalinājis darba kolēģi(pēc bombardēšanas). Īsi pēc Džona ierašanās no kaut kurienes atgriežas Annas brāļa suns Farro(Faro).

Reizēm izpaužas Annas naivums un ticība labajam, un Džons to izmanto, izdzīdams viņu no pašas mājām.

Par nelielu dusmu Anna pat nepieļauj domu atbrīvoties no Džona par spīti viņa rīcībām. Varbūt nedaudz biedējoši, ka man atkal tāds risinājums ienāk prātā, bet toties ātri un vienkārši; īpaši, ja ārpus ielejas nav dzīvības vairākus kilometrus katrā virzienā. Bet tādā gadījumā droši vien neiznāktu tik lieliska grāmata.

Diemžēl Farro laika gaitā nākas ciest.

Bet vismaz Anna kaut daļēji, bet tomēr Anna spēj panākt savu.

Lielāks kretīns(u.c.) kā Džona tēls ilgi nebija lasīts; pilnīgs psihopāts.

Vērtējums: 5/5

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.