L. Ron Hubbard ”Battlefield Earth”

769658

Grāmatas apraksts no Goodreads:

“Nonstop and fast-paced. Every paragraph has a big bang-up adventure.” —Kevin J. Anderson

Suspense, thrills, action and adventure. Earth has been dominated for 1,000 years by an alien invader—and man is an endangered species. From the handful of surviving humans a courageous leader emerges—Jonnie Goodboy Tyler, who challenges the invincible might of the alien Psychlo empire in a battle of epic scale, danger and intrigue with the fate of the Earth and of the universe in the tenuous balance. 

Kāpēc lasīju/izvēlējos šo grāmatu?

Izvēlejos no Top 100 Sci-Fi Books grāmatu listes.

Mana recenzija

Zemi pēdējos tūkstoš gadus ir bijusi psailosu(Psychlos) rases kontrolē, bet cilvēce turpat kā iznīkusi un cilvēku mazāk par 100k. Viss sāk mainīties par labu cilvēkiem pēc tam, kad galveno varoni Džoniju (Jonnie) sagūsta mantkārīgais un nežēlīgais Terls. Ja psailosi kā tādi ir ļoti vardarbīga un nežēlīga rase, tad Terls, jo īpaši. Pozitīvi vērtēju, ka katrs psailosu rases tēls bija atšķirīgs, nevis pataisīti par ļoti līdzīgiem ļaundariem.

Džonijs, pateicoties lielākoties tieši Terlam (Terl), ar sera Roberta (Sir Robert) un citu cilvēku palīdzību, kuri tikuši sagūstīti, par spīti jebkādiem šķēršļiem spēj ne vien sakaut, bet pat iznīcināt milzu impēriju. Šķiet drusku neticami, ka tās ierīces, kuras tika izmantotas un bija no 20./21.gs spētu darboties. Kā arī, ka tautības būtu saglabājušās aptuveni, kādas tās ir tagad.

Diemžēl neviens nevar atvilkt elpu pēc uzvaras, jo uzglūn draudi gan no pašu vidus, gan no citām rasēm. Varētu piekasīties pie nekonsekvences(dažreiz) un cilvēku, kuri visus tūkstoš gadus dzīvojuši bez tehnoloģijām, spējas panākt tik veiksmīgu rezultātu, lai dzīvotu brīvi, bet kopumā, iespējams, jo grāmata tik gara, stāsts likās pat labs.

Vērtējums: 4/5

Viena doma par “L. Ron Hubbard ”Battlefield Earth”

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.