Dan Simmons ”Ilium” (Ilium book 1)

3973

Grāmatas apraksts no Goodreads:

The Trojan War rages at the foot of Olympos Mons on Mars—observed and influenced from on high by Zeus and his immortal family—and twenty-first-century professor Thomas Hockenberry is there to play a role in the insidious private wars of vengeful gods and goddesses. On Earth, a small band of the few remaining humans pursues a lost past and devastating truth—as four sentient machines depart from Jovian space to investigate, perhaps terminate, the potentially catastrophic emissions emanating from a mountaintop miles above the terraformed surface of the Red Planet.

Kāpēc klausījos šo grāmatu?

Izvēlējos no Top 100 Sci-Fi Books grāmatu listes.

Mana recenzija

Grāmatas pamatā ir Trojas kara interpretācija, kurā lieliski darbojas viens no galvenajiem tēliem Tomass Hakenberijs(Thomas Hockenberry). Viņu atdzīvinājuši sengrieķu dievi, lai palīdzētu, jo Tomass, būdams oriģināli no Zemes 20.gs, labi pārzina Homēra ‘’Iliādu’’. Ne viss norit pēc dižo dievu plāna un gribas, kā arī pamazām notikumu gaita novirzās no tās, kas ir ‘’Iliādā’’.

Bet papildus tiek atklāti vēl divi atšķirīgi stāsti. Tajos ir gan ļoti interesants un neparasts tēls vārdā Dēmons(Daemon), kurš dažbrīd rīkojas kā pēdējais muļķis, bet citos kā īsts varonis, gan humanoīdi roboti Mahmuts(Mahnmut) un Orfs(Orphu) + viens no viņiem pārzina Šekspīru labāk nekā dažam to vispār vajadzētu.

Burvīgi tiek saistīta mitoloģija un tēmas par AI, kvantu zinātni un cilvēku tālāko nākotni un attīstību.

Vērtējums: 4/5

2 domas par “Dan Simmons ”Ilium” (Ilium book 1)

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.